ره نشان آنلاین

ارایه دهندگان

 

راهبران

 

شرکت های همکار

 

پرسش های متداول

ره نشان رویدادی است که با دغدغه کمک به دانشجویان برای پیدا کردن مسیر درست و مناسب تحصیلی و شغلی توسط جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف تاسیس شده است. در ره نشان سعی شده است تا با فراهم آوردن شرایط تجربه فضای واقعی موجود در کشور به دانشجویان کمک نماییم تا بتوانند تصمیم درستی را برای ادامه مسیر تخصصی خود اتخاذ نمایند.

ره نشان به شما کمک می­کند تا مسیر تخصصی آینده خود را بهتر شناسایی کنید. تیم همراه خود را شناسایی کنید، در مدت زمان کوتاه بتوانید تجربه واقعی و مفید کسب نمائید و با افراد موفق در حوزه تخصصی خود ارتباط بگیرید. اگر از مسیر تخصصی که انتخاب نموده­اید مطمئن و راضی هستید، لازم نیست تا در ره نشان ثبت نام کنید.

با حمایت های صورت گرفته توسط همکاران هزینه ثبت نام برای ره نشان سیاست گذاری ۵۰ هزار تومان، ره نشان رسانه ۱۰۰ هزار تومان و ره نشان فناوری ۱۵۰ هزار تومان است.

در صفحه اول سایت ره نشان به نشانی rahneshan.ir امکان ثبت نام فراهم شده است.

ثبت نام در بیش از یک ره نشان امکان پذیر است، اما لازم به ذکر است در صورت ثبت نام در بیش از یکی از ره نشان ها امکان انجام پروژه را نخواهید داشت.

ره نشان سعی کرده است تا با فرا هم آوردن بستر تجربه عملی و ملموس از هر موضوع، دانشجویان را در یافتن مسیر مناسب خود همراهی نماید. همچنین با کنار هم قرار دادن اساتید برجسته و شرکت­های موفق در عرصه­های گوناگون در کنار هم، سعی شده است تا حقله مفقوده بین دانشگاه و فضای کار حرفه ای را پر نماید.

ره نشان به شما کمک میکند که علایق و توانمندی خودشان رو به خوبی بشناسند. با انجام یک کار نیمه تخصصی مزه کار در فضای تخصصی آینده خودشان رو بچشند و ببینند که آیا مسیر درستی را انتخاب کرده­اند یا خیر. همچنین با مجموعه ها و افرادی که در حوزه تخصصی مورد علاقه­یشان مشغول به فعالیت هستند آشنا شوند؛ در کنار آن­ها و با راهبری افرادی موفق حوزه مورد علاقه­یشان یک پروژه را به سرانجام برسانند.

در ره نشان سعی شده است تا با فراهم آوردن شرایط تجربه فضای واقعی موجود در رشته­ها و بازار کار آن­ها به دانشجویان کمک نماییم تا بتوانند تصمیم درستی را برای ادامه زندگی خود اتخاذ نمایند. بدین ترتیب شما می­توانید به آینده­ای دلخواه و مناسب برای خود دست یابید.

بازه سنی مورد نظر ره نشان، ۲۱-۲۵ سال است که شامل دانشجویان سال آخر کارشناسی و سال اول و دوم ارشد می­شود. البته سایر دانشجویان نیز امکان ثبت نام دارند اما برای شرکت در ره‌نشان در اولویت پایین تر قرار خواهند گرفت.

با توجه به محدودیت های موجود برای تیم اجرایی، امسال ره نشان تنها در شهر تهران برگزار می­شود.

تلاش ما در ره نشان به منظور اسکان عزیزانی که ساکن تهران نیستند، نتیجه­ای در بر نداشت و امسال امکان اسکان وجود ندارد.

امسال ره نشان در سه محور کلی سیاست گذاری، فناوری و رسانه بر گزار خواهد شد.

ره نشان سیاست گذاری در ۴ حوزه موانع و راه حل های کشاورزی اقتصادی، سیاست گذاری شبکه های اجتماعی و خودروسازی برگزار خواهد شد.

ره نشان رسانه در ۳ حوزه عملیات رسانه ای، ساخت مستند و کسب و کارهای نوین برگزار خواهد شد.

ره نشان فناوری در ۶ حوزه انرژی، کشاورزی آب محیط زیست، صنعت دفاعی، سلامت و زیست فناوری، اقتصاد دیجیتال، هوافضا حمل نقل پیشرفته برگزار خواهد شد.

تاکید ره نشان بر انتخاب درست مسیر است و اینکه خروجی کار کارآفرین شود یا خیر در اولویت مجموعه قرار ندارد. هرچند ممکن است در طی این فرآیند دانشجویانی نیز به این نتیجه برسند که کارآفرینی بهترین انتخاب برای آن­ها است.

در ره نشان سعی شده است تا با فراهم آوردن شرایط تجربه فضای واقعی موجود در رشته­ها و بازار کار آن­ها به دانشجویان کمک نماییم تا بتوانند تصمیم درستی را برای ادامه زندگی خود اتخاذ نمایند.

مرحله اول ره نشان در تاریخ های زیر برگزار می شود.

  • ره نشان سیاست گذاری: ۲۰-۲۸ تیر ماه
  • ره نشان رسانه: ۲۹ تیر – ۱۱ مرداد ماه
  • ره نشان فناوری: ۵- ۱۸ مرداد ماه

مرحله دوم ره‌نشان نیز بعد از اتمام مرحله اول آغاز شد و حدود دو ماه به طول خواهد انجامید.

کمیته برگزاری ره‌نشان تلاش دارند تا بخشی از مطالب ارائه شده در ره نشان رو مستندسازی و در اختیار دانشجویان قرار دهند. البته ذکر این نکته لازم است که ستاد برگزاری هیچ تعهدی برای در اختیار قرار دادن این محتوا به دانشجویانی که در ره نشان شرکت نکردند را  نمی دهد.

سعی شده است تا پروژه­ها تا حد امکان به مسائل روز کشور نزدیک باشند تا دانشجویان لحظاتی دلپذیر از فضای کار را در این دوره تجربه کنند، لذا پروژه ها از مجموعه های فعال و موفق گرفته شده اند.

اسامی اساتید و همراهان در سایت ره نشان آورده شده است.

برای شرکت در ره نشان نیاز به پیش نیاز خاصی نمی­باشد.

تماس با ما

دیگر راه های ارتباطی
کانال تلگرام
کانال بله
تماس با ما

شماره تماس: ۶۶۱۶۵۳۷۴ – ۰۲۱